مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی تابلو اعلانات امور کلاسها ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه صندوق انتقادات و پیشنهادات دانشكده پرستاري اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبري دوره ضمن خدمت پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ ونشر آثار رهبر معظم سامانه آزمايشگاه هاي همكار آزاد ساها دفتر مرکزی حراست دانشگاه آزاد اسلامی تحصيلات تكميلي بخشنامه هاي پژوهش و فناوري روابط عمومي مركز آزمون دانلود فرم ها گروههاي آموزشي مديران گروه آموزشي كارگزيني هيات علمي فارغ التحصيلان امور پژوهشی دفتر ارتباط با صنعت خدمات دانشجویی کتابخانه لینک ایمیل اساتید واحد لينك همايش امور دانشجويي باشگاه پژوهشگران جوان روزنامه ها
برگزاری جلسه هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی استان لرستان در واحد دورود
[11 اسفند 1395 ساعت 16:45] اخبار دانشگاه > برگزاری جلسه هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی استان لرستان در واحد دورود

برگزاری جلسه هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی استان لرستان در واحد دورود

جلسه هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی استان لرستان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود با حضور نماینده ریاست عالیه دانشگاه در تشکل های دانشجویی استان لرستان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ، ریاست ، معاونین و دانشجویان تشکل های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود برگزار شد.

دکتر سید حسین قربانی رییس واحد دورود  در ابتدای این جلسه ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان ، با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، گزارشی از عملکرد تشکل های دانشجویی واحد دورود ارائه نموده و خاطر نشان کرد: توجه به تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاهها و تلاش برای شکل گیری زمينه هاي ديني و اخلاقي در شخصيت دانشجويان موجب نشاط و شادابی جامعه دانشگاهی و قرارگیری  فعاليتهاي اجتماعي، سياسي و فرهنگي در مسير درست خود خواهد بود.

دکتر دوستی ، نماینده ریاست عالیه دانشگاه در تشکل های دانشجویی استان لرستان در این جلسه با تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) ضمن دعوت دانشجویان تشکل ها و بسیج دانشجویی جهت همکاری با مراکز رشد و  تاسیس شرکت های دانش بنیان و تولید فکر و ایده های فرهنگی ، با اشاره به نقش تاثیر گذار جامعه دانشجویی و دانشگاهی در تحولات کشور گفت: دانشجویان می توانند با ارائه ایده ها و راهکارهای مناسب در تمامی زمینه ها جهت کیفی سازی و بهره وری ساختاری فعالیت های جامعه که به نفع کشور خواهد بود مشارکت داشته باشند.

حجه الاسلام و المسلمین قدرتی ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان لرستان نیز با اشاره به ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه (س)و مصائبی که بر آن حضرت در طول عمر پربرکت و کوتاه خود پیش آمد اضافه کرد: هر گاه سخن از حضرت فاطمه (س) به ویژه پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام به میان می آید بعد سیاسی و دینی آن نمود می یابد.اگر تشکل های و بسیج دانشجویی خود را پیرو اهل بیت و حضرت فاطمه (س) می داند باید از ولایت فقیه پیروی نموده و از رهنمودهای ایشان بهره مند گردند. وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت سیاسی و اسلامی تشکل ها و بسیج دانشجویی افزود: امروز اولین نکته ای که باید در کارهای سیاسی مد نظر قرار گیرد موضوع دشمن شناسی است و باید در مقابل این دشمن هوشیار و آگاه و متحد بود. باید تلاش کرد که بین مردم تفرقه نیافتد ، این میسر نیست مگر آنکه پیرو ولایت فقیه باشیم و ببینیم موضع ایشان در مقابل هر جریانی چیست؟ و از راهبرد ایشان در هر زمینه ای اطاعت و پیروی کنیم.

وی با اشاره به نقش و وظایف تشکل های دانشجویی ابراز کرد: تشکل و بسیج دانشجویی باید خستگی ناپذیر باشند حتی اگر امکانات مناسبی در اختیار آنها نباشد و همین ایستادگی رمز موفقیت ، توسعه و تقویت فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی در سطح جامعه و دانشگاه خواهد بود.

در ادامه این جلسه  ؛ اعضای تشکلها و بسیج دانشجویی واحد دورود به بیان پیشنهادات ، انتقادات و مشکلات خود پرداخته و برنامه های پیشنهادی تشکل ها نیز مورد تصویب قرار گرفت.

محمد زندیه شیرازی

نماینده آنا واحد دورود